Uroczyste Przekazanie Aparatu USG

W dniu 31 października 2017 r. odbyło się uroczyste przekazanie aparatu ultrasonograficznego dla oddziału ginekologiczno-położniczego.

Dzięki wsparciu finansowemu Gminy Rawicz oraz Gminy Bojanowo przy współudziale Starostwa Powiatowego w Rawiczu szpital został wyposażony w nowoczesny ultrasonograf Arietta V60 marki Hitachi Ltd. Koszt zakupu urządzenia to 159 tys. zł.

Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom technologicznym od dzisiaj w rawickim szpitalu możemy m.in.

• zdiagnozować serce i mózg płodu w pierwszym trymestrze ciąży,

• dokonać automatycznego pomiaru tętna płodu w pierwszych tygodniach ciąży,

• precyzyjnie ocenić arytmię serca płodu, dzięki możliwości uwidocznienia przepływów w technologii Doppler.

Te oraz inne funkcje aparatu służą szybkiemu wykrywaniu wad płodu, a co za tym idzie zapewniają wysoki poziom bezpieczeństwa dziecka.

W listopadzie ubiegłego roku Szpital Powiatowy w Rawiczu Sp. z o.o. wystosował pismo z prośbą o wsparcie finansowe do władz gmin naszego powiatu oraz Gminy Wąsosz.

Jako pierwsi odpowiedzieli włodarze Gminy Wąsosz, przekazując na doposażenie szpitala 40 tys. zł.

Dzięki temu wsparciu dokonano zakupu diatermii z przystawką argonową oraz niezbędnymi akcesoriami na potrzeby bloku operacyjnego. Brakującą kwotę ponad 13 tys. zł przekazało Starostwo Powiatowe w Rawiczu. Od maja br. realizowane są zabiegi operacyjne z wykorzystaniem nowego sprzętu.

Wiosną tego roku szpital ponownie zwrócił się z zapytaniem o pomoc do pozostałych gmin powiatu.

Na ten apel odpowiedziała Gmina Rawicz, deklarując przekazanie kwoty 120 tys. zł. Gmina Bojanowo również pozytywnie przychyliła się do naszej prośby, przekazując 31 tys. zł. Kolejny też raz wsparcia udzieliło nam Starostwo Powiatowe w Rawiczu. Dzięki współpracy samorządów mogliśmy wyposażyć oddział ginekologiczno- położniczy w najnowszej klasy aparat ultrasonograficzny.

Liczymy, że w niedługim czasie, w tej samej formule zmaterializowane zostaną słowne deklaracje od włodarzy pozostałych gmin powiatu rawickiego o finansowym wsparciu szpitala.