• 2.png
  • 1.png
  • 0.png

Oddział Pediatryczny

odz

Lokalizacja: Budynek główny szpitala, parter

Kierownik: JANUSZ LEHMANN- specjalista pediatra i medycyny ratunkowej

Lekarze w oddziale: w oddziale pracuje 3 lekarzy specjalistów z zakresu pediatrii

Pielęgniarz oddziałowy: ARTUR JANKOWSKI

Telefon:  65 537 63 18- pielęgniarki; 65 537 63 17- lekarze

ODDZIAŁ POSIADA WŁASNĄ IZBĘ PRZYJĘĆ

OFERTA:

Oddział 15 łóżkowy, w którym hospitalizacja odbywa się w 9 salach chorych, w tym 4 izolacyjnych, jednoosobowych. Świadczenia medyczne wykonuje zespół 3 lekarzy specjalistów i 15 pielęgniarek, doświadczonych w opiece nad dziećmi .

Oddział oferuje pełen zakres badań diagnostycznych i leczenia dzieci w wieku od 0-18 roku życia zgodnie z referencyjnością szpitala stopnia powiatowego. W Oddziale diagnozowane i leczone są niemal wszystkie ostre i przewlekłe schorzenia wieku dziecięcego m. in.: choroby układu oddechowego, choroby gardła, uszu i nosa, choroby przewodu pokarmowego, schorzenia układu moczowego, choroby serca i układu krążenia, zaburzenia metaboliczne, cho­roby układu nerwowego, zatrucia, choroby skóry, choroby układu kostno - stawowego, choroby tkanki łącznej.

W sytuacjach wymagających pogłębienia diagnostyki oddział współpracuje z poradniami specjalistycznymi i klinikami Uniwersytetu Medycznego w Po­znaniu, zapewniając konsultacje specjalistyczne.

Szpital zapewnia dzieciom opiekę psychologa. W czasie leczenia rodzice/opiekunowie mają możliwość stałej opieki nad dzieckiem, by pobyt w szpitalu był jak najmniejszym stresem.

Oddział wyposażony jest w gry i zabawki, pozwalające na odwrócenie uwagi od bólu i dyskomfortu wynikającego z konieczności hospitalizacji.

Współpracujemy z fundacjami działającymi na rzecz dzieci, które za pośrednictwem Wolontariuszy wnoszą radość i uśmiech w chwilach choroby. Naszych Milusińskich odwiedzają też Goście, chcący ofiarować swój czas i radość.

Istnieje możliwość przebywania matki z dzieckiem w trakcie hospitalizacji.

Dzieci mają zapewnioną opiekę psychologa. W czasie leczenia rodzice/ opiekunowie mogą sprawować stałą opiekę nad dzieckiem, dzieki czemu pobyt w szpitalu będzie mniejszym stresem.

Oddział współpracuje z fundacjami, wspierającymi placówkę w zakresie wyposażenia oddziału w sprzęt i urządzenia dla Małych Pacjentów.

Oddział posiada akredytację Ministerstwa Zdrowia na prowadzenie specjalizacji z zakresu pediatrii.

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem