Zmiany w Izbie Przyjęć

Szpital Powiatowy w Rawiczu Sp. z o.o. informuje, że od dnia 13 czerwca 2016 r. (poniedziałek) zmienią się zasady przyjmowania pacjentów w Izbie Przyjęć szpitala. W trosce o życie i zdrowie chorych zgłaszających się do szpitala wprowadzone zostaną procedury medyczne stosowane w medycynie ratunkowej. Zostaje wprowadzony TRIAGE, a więc kwalifikacja pacjentów, która będzie się odbywać na podstawie ustalonych przez personel izby przyjęć objawów klinicznych. Zwykle zasady triage stosowane są w Szpitalnych Oddziałach Ratunkowych czy centrach urazowych, właściwie nie korzysta się z takich rozwiązań w szpitalach powiatowych. Szpital w Rawiczu, prawdopodobnie jako jeden z nielicznych w kraju w grupie placówek o najniższym poziomie referencyjności, wprowadza takie rozwiązania. Każdy zarejestrowany pacjent otrzyma kartonik z właściwym dla swojego stanu zdrowia kolorem. Do Izby Przyjęć w rawickim szpitalu najczęściej trafiają pacjenci kwalifikowani jako priorytet zielony.

Przypominamy, że w szpitalnej Izbie Przyjęć udziela się niezbędnej pomocy:

• chorym w stanie zagrożenia życia i zdrowia
  • chorym, którzy doznali urazu w dniu zgłoszenia się do Izby Przyjęć.

Nie wykonuje się tam badań diagnostycznych, które mogą być zrealizowane w podstawowej opiece zdrowotnej. Kolejność i czas oczekiwania na badanie lekarskie zależy od stanu zdrowia i wynosi:

PRIORYTET CZERWONY- POMOC NATYCHMIASTOWA

PRIORYTET ŻÓŁTY- POMOC PILNA (czas oczekiwania do 60 minut)

PRIORYTET ZIELONY- POMOC ODROCZONA (czas oczekiwania do 3 godzin)

Pacjenci przyjmowani do szpitala będą na bieżąco informowani o zaistniałych zmianach i czasie oczekiwania na badanie lekarskie.

Obok pomieszczeń Izby Przyjęć zostanie zawieszona tablica z informacją na temat obowiązujących zasad przyjęć.