• 1.png
  • 0.png
  • 2.png

PISZĄ O NAS...

Na rawickiej chirurgii jesteś w dobrych rękach

Nikt nie chce leżeć w szpitalu, ale czasem tak się zdarza. Nie zawsze to od nas zależy. Wtedy najważniejsze, aby być w dobrych rękach. Tak jest na chirurgii w Szpitalu Powiatowym w Rawiczu Sp. z o.o. To oddział z profesjonalnym personelem, którym kieruje dr n. med. Samuel Ojo, wybitny wręcz specjalista, o czym świadczy wiele pochlebnych opinii pacjentów. Ale na renomę rawickiej chirurgii zapracowali także inni, często wieloletni lekarze i pozostały personel.

W życiu zdarzają się nie tylko wypadki, czy planowe operacje i dlatego też zakres działania oddziału chirurgii ogólnej w Szpitalu Powiatowym w Rawiczu Sp. z o.o. jest znacznie szerszy, wszak dochodzi jeszcze diagnostyka. Zacznijmy jednak od leczenia operacyjnego. Bo tu w rawickim szpitalu na oddziale chirurgii ogólnej dokonuje się diagnostyki i leczenia chirurgii małoinwazyjnej, czyli wykonywanej metodą laparoskopową ale także i chirurgii klasycznej.

ABC Rawickie OJOjpg

- Operujemy kamicę pęcherzyka żółciowego, przepuklinę brzuszną i pachwinową, choroby jelita grubego np. guzy nowotworowe i nienowotworowe, choroby trzustki – wymienia Samuel Ojo, kierownik oddziału chirurgii ogólnej. – Przyjmujemy też pacjentów z chorobami wątroby – torbielami, guzami, chorobami żołądkowymi – guzami, czy wrzodami żołądka. Trafiają do nas ludzie z chorobami przełyku - refluksami żołądka i przełyku, niewydolnością wpustu i innymi chorobami związanymi z przełykiem, chorobami odbytu i odbytnicy.

Chorób, które z powodzeniem leczone są na rawickiej chirurgii, jest znacznie więcej. Są to np. choroby swoiste i nieswoiste jelit: choroba Leśniowskiego-Crohna, wrzodziejące zapalenie jelita grubego, uchyłkowatość jelita grubego i inne choroby jelita grubego, przetoki okołoodbytnicze i szczeliny odbytu, chirurgia tarczycy (wole guzowate, wole nadczynne oraz nowotwory tarczycy), żylaki kończyn dolnych, żylaki odbytu, chirurgia powłok (guzy powłok ciała), owrzodzenia żylne goleni.

Z operacjami wiąże się jak najszybszy powrót do zdrowia oraz do domu. Umożliwiają to właśnie zabiegi laparoskopowe. Nawet w skomplikowanych przypadkach. Taką metodą na chirurgii przeprowadza się np. resekcję jelita grubego oraz inne zabiegi w zakresie jamy brzusznej.

Laparoskopia to zabieg wykonywany poprzez niewielkie nacięcie skóry i powłok. Jest przeprowadzany bardzo precyzyjnie, a jego podgląd personel medyczny obserwuje podczas zabiegów na monitorze. Pozwala pacjentowi na szybszy powrót do normalnej aktywności życiowej, normalnej diety, a więc do normalnej funkcji jelita. Po tego rodzaju zabiegu pacjent z reguły odczuwa mniejszy ból, przebywa krócej w szpitalu i może zaobserwować lepszy efekt kosmetyczny niż po tradycyjnym zabiegu.

W ramach rawickiej chirurgii wykonywane są również planowe operacje ortopedyczne, w tym artroskopowe, oraz zabiegi operacyjne z powodu złamań kończyn, mieszczące się w zakresie kontraktu oddziału chirurgii ogólnej.

Urologia to kolejny ważny odcinek pracy chirurgii. Zabiegi urologiczne wykonywane są zarówno metodą otwartą, jak i endoskopową (resekcje przezcewkowe stercza i guzów pęcherza moczowego).

Właściwe leczenie to najpierw dobra diagnostyka. I taka jest w rawickim szpitalu. Endoskopia, RTG i tomograf komputerowy spełniają swoje zadanie, trafnie pokazują to, czym dalej zajmuje się lekarz.

Współpracujemy z Pracownią Endoskopową, w której wykonywane są badania i zabiegi w zakresie górnego i dolnego odcinka przewodu pokarmowego, czyli gastroskopia i kolonoskopia oraz w zakresie dróg żółciowych – endoskopowa cholangiopankreatografia wsteczna określana skrótem ECPW. Ta ostatnia jest jedną z najskuteczniejszych metod oceniających drogi żółciowe i przewody trzustkowe. ECPW łączy w sobie metody jednoczesnej oceny endoskopowej i radiologicznej, a co najważniejsze daje możliwość usuwania złogów z dróg żółciowych i trzustkowych, zakładania protez i poszerzania dróg żółciowych czy pobierania wycinków. Zastosowanie ECPW pozwala pacjentowi uniknąć leczenia operacyjnego, pomaga umiejscowić przeszkodę w odpływie żółci i jej przyczynę, natomiast w przypadku chorób trzustki metoda ta jest pomocna w diagnostyce nowotworów i przewlekłych stanów zapalnych.

Kolejna istotna rzecz to dane kontaktowe ze szpitalym, oddziałem chirurgicznym.

Do Centralnej Rejestracji można się dodzwonić pod numerem 65 537 63 85, do sekretariatu chirurgii – 65 537 63 37.

 

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem